i cei 5land狗带是什么意思思

Ete ca a trecut si 2012 si trebuie sa trag linie sa vad ce am indeplinit. Pentru 2012 imi propusesem:
“Ei bine.. pentru 2012 imi propun… sa NU ma reapuc de fumat, sa mai slabesc macar inca 5 kile… sa vad macar 5 orase noi… sa-mi schimb masina… sa mai facem cate ceva la casuta din padure… evident sa fac mai mult sex )))) …
sa ma tot vad cu prietenii… si ca intotdeauna sa fiu fff fericita si relaxata! “
Deci NU m-am reapucat de fumat
, am slabit 8 kile, dar la sfarsit de an am pus la loc 3 kile… asta inseamna ca totusi am atins targetul de -5 kile .. si oricum acum lupt cu ce in 2012 am vizitat: Salzburg, Viena de 2 ori (Austria), Munich (Germania); Vicenza, Brescia, Simeone, Milano, Pecheira del Garda, Verona, Venezia, Sicilia :Catania, Giardini Naxox, Savoca, Forza D’agro, Castelmola, Taormina (Italia), Valletta, Sliema (Malta), deci peste 5 orase noi vizitate
, am mai facut si la casuta din padure, dar e departe de a fi gata L… am facut mai mult sex
si m-am vazut si cu toata lumea si am fost si relaxata si fericita pana aproape de finalul anului, cand mi s-a stricat feng-shuiul din cauza inconstientei unui anume membru al familiei… in fine.. desi NU mi-am schimbat masina a fost un an foarte bun in care am facut aproape tot ce mi-am propus.
Pentru 2013 imi propuuun… sa: NU ma reapuc de fumat, sa am sub 50 de kile, sa cheltui foarte multi bani
, evident sa fac mult sex si sa ma vad cu lumea peste tot… sa ma plimb si sa fiu ffff happy si in mod special sa spal creierul cuiva!!
La multi ani!
Astazi este 1 decembrie…
si mai toata lumea la TV, pe FB, prin presa .. este fericita si-si ureaza de zor La Multi Ani!!.. Peste tot este plin de stegulete si mesaje despre cat de mandri sunt unii sau altii de faptul ca sunt romani… Vad printre cei care posteaza mesaje de iubire nationala.. si persoane care de V’day sau de Halloween erau foarte iritate de faptul ca sarbatorim “sarbatorile de kkt ale americanilor!” … Nu reusesc sa inteleg… probabil pentru ca sunt blonda… caci cealalta varianta ar fi ca voi, astia la care ma refer, sa fiti niste idioti!!
Cum de nu aveti deschiderea si placerea de a va bucura intr-o zi care sarbatoreste iubirea?!.. nu aveti deschiderea si simtul umorului pentru a va amuza intr-o zi ca Halloween?!… dar aveti atat creier incat sa fiti mandri ca sunteti romani?? Cum puteti fi asa de intoleranti cu cei care aleg sa sarbatoareasca sarbatorile americanilor… dar puteti fi maxim de toleranti cu cei care ne-au creat imaginea pe care o avem in lume.. si mai ales de ce sunteti mandri sa va identificati cu ei??!!
Romanii sunt hoti… de la parlamentarii care deturneaza fonduri europene si ne fac de kkt in toata lumea.. pana la tiganii din Franta care ciordesc pe strada… Romanii sunt imputiti si analfabeti … citeste statisticile europene.. ultimii la cumparat sapun.. dar printre primii la cumparat posirca… caci romanii sunt si betivi!! Mergi in ce sat vrei.. mai ales spre Moldova si daca tu gasesti la pranz un singur om spalat, curat si fara alcool in bot eu ii ridic statuie!!
Oare care parte va face sa fiti mandri?? Caci imaginea pe care o avem in lume este exclusa!! Deci?? Felul in care traim aici? In Romania noastra inapoiata.. jegoasa… infecta?? Faptul ca nu esti in siguranta nicaieri pe strada.. zi sau noapte??.. Faptul ca nu ai siguranta dreptatii nicaieri in societate, nici macar in tribunale??.. Faptul ca esti tratat ca un kkt de catre toata lumea… de la venicii care se pise pe dorinta ta de civilizatie… pana la medicii care fac acelasi lucru pe viata si sanatatea ta??…. Sau poate esti mandru de guvern? .. sau esti mandru de Basescu?? Esti mandru de cum arata tara dupa doua decenii de democratie??
Mandri de istorie poate??
Daca cititi istoria turcilor de exmplu veti vedea ca noi nu aparem nicaieri cu nicio victorie.. pentru ca noi nu am existat pentru ei.. sau pentru altii pe care zicem noi ca i-am invins in nu stiu ce lupte pe vremea lu’ Pazvante Chioru…
In fine… poate ca sunteti mandri de copiii tarii… care ingroasa randurile somerilor fara BAC… analfabeti… prost crescuti si violenti… Suntem o tara de prosti, jegosi, hoti si nenorociti… cei nici 20%
care sunt oameni adevarati nu au de ce sa fie mandri ca au aceeasi nationalitate cu rahaturile care formeaza poporul roman!!
Dar desigur.. asta este doar parerea mea.. voi sarbatoriti in continuare!! Eu astept V’day!
Astazi vreau sa vorbesc despre grasime… si conform traditiei voi irita pe multi… care evident se vor simti mai lezati de modul in care ii descriu decat de modul in care arata.. daaar SOC!! Azi nu scriu despre voi… nuuu… azi scriu pentru mine!! Desigur nu pentru mine cea de azi cu un IMC de 18.7… ci pentru mine cea din viitor! Azi sunt foarte rea si judec aspru orice gram de grasime… consider ca orice om gras este nesimtit si urat… Asa zisul THE BODY CHECK e la ordinea zilei la mine… intai vad cum arati si apoi decid daca mai are sens sa-ti acord vreun minut de atentie… nu de alta.. dar fiind asa gras e clar ca esti un porc care se indoapa non stop! … Deci.. mesaj pentru mine!
Draga Vicky.. tii minte cand inca nu te apucasei de fumat.. si ii judecai pe fumatori la fel de aspru ca pe grasi??? Apoi te-ai apucat de fumat si ti se parea normal s-o faci… Sau mai tii minte cand aveai 45 de kile si ti se parea absurd sa ai vreodata mai mult… apoi ai ajuns la 70 de kile si ti se parea normal?? Pe scurt.. ai o istorie de ajuns la capatul celalalt al pustii!! Nu doar o data ai devenit ce urai… si evident ca sa te protejezi ti-ai schimbat modul de a gandi… ai inceput sa consideri ca poti fii sanatos si daca fumezi 2 pachete de tigari pe zi…ca poti fii sexi si la 70 de kile.. dar fato!! Zau!! Te-ai pacalit singura ca sa nu te deprimi.. si mai ales pentru ca nu erai in stare sa faci nimic ca sa iesi din starea aia… Si pentru ca primul pas este sa recunosti ca ai o problema.. sper ca daca vei mai ajunge vreodata pe calea asta gresita vei citi acest mesaj!! Vicky!!
Grasimea este scarboasa.
Inteligenta, bunatatea sau charmul nu sunt suficiente cand vine vorba de sex!!
Barbatul care iti spune ca esti sexi si cu sunculite TE MINTE!! Probabil inchide ochii si se gandeste la alta!!
Cand esti la magazin si nu te
incap blugii .. nu e pentru ca ai ales o marime prea mica.. ci pentru ca ai curul cat casa!!
Celulita este moartea pasiunii si nu exista barbat care s-o ignore sau femeie care sa nu se bucure c-o ai!!
Daca esti grasa si mananci in public arati penibil!
Daca esti grasa pari mai batrana!
Daca esti grasa lumea te ignora si este mai putin probabil sa te ajute indiferent de situatie!
Daca esti grasa ai mai putine sanse indiferent in ce te implici!
Daca esti grasa esti mai bolnava!
Daca esti grasa esti mai nefericita!!
Si desigur!! Daca fumezi MORI PROASTO!!
Nu, n-a inventat nenea Mark Cunumegreudecitit o dieta miraculoasa – doar sa-i dai like si gata un kil s-a topit. Nici nu au demonstrat studiile ca “poke”-ul – faimoasa ciupitura – primita deseori ajuta sunculitele sa dispara. Nici nu s-a dovedit stiintific ca cine este activ si urca toata ziua buna ziua peretele feisbuccian da jos o greutate insemnata. Nu. Azi vreau sa va vorbesc …
Azi in sauna… (in forma de U) o bruneta pe o latura (mai inalta, mai slaba si mai bronzata ca mine, dar cu sanii mai mici
)… pe cealalta latura o blonda (je)…. intra primul mascul.. pam pam!..
isi intinde prosopul pe mijloc .. se uita-n stanga.. se uita-n dreapta… se intinde cu capul spre mine si picioarele spre bruneta (phaa.. ma si gandeam.. daca-si pune asta sconcsii la mine il scuip).. deci o bila alba pentru blonda…
Dupa cateva minute intra al doilea mascul… pam pam… se uita in fata… se uita-n stanga.. se uita-n dreapta.. se intoarce la mine si ma intreaba daca se poate aseza.. a doua bila alba pentru blonda..
… Acu ce dilema am io… a fost coincidenta?.. sau merita sa suport toate bancurile cu blonde?
La inceput de an mi-am propus tot felul de chestii pe care in cea mare parte le-am rezolvat pana la jumatatea anului… 2011 a fost un an tare bun… in primul rand pentru ca m-am plimbat muult … am vizitat sau revizitat Vaticanul, Cannes, Monte Carlo, Saint Tropez, Roma, Bologna, Firenze, Pisa, Milano, Budapesta, Leogand si Valencia. M-am tot vazut cu prietenii si rudele..:)… mi-am cam terminat de mobilat apartamentul… am slabit 11 kile
… NU m-am reapucat de fumat… nu-mi amintesc sa fi avut nicio zi trista… sau vreo problema importanta,.. in mare.. am fost fericita tot anul
Ei bine.. pentru 2012 imi propun… sa NU ma reapuc de fumat, sa mai slabesc macar inca 5 kile… sa vad macar 5 orase noi… sa-mi schimb masina… sa mai facem cate ceva la casuta din padure… evident sa fac mai mult sex
)))) …
sa ma tot vad cu prietenii… si ca intotdeauna sa fiu fff fericita si relaxata…
… IT’S A WONDERFUL LIFE!! MINE OF COURSE!!
Tocmai am gasit pe cineva care
perfect ce cred eu despre minunatul trafic.. enjoy!
Mi-e frica.. de viitor! Desi imi petrec o buna bucata de vreme analizand vietile altora.. o fac datorita interactiunii.. nu pentru ca ma pasioneaza ce fac altii.. dar implicit gandesc cate ceva despre ce fac cei din jurul meu.. in fine.. desi intorc pe toate partile situatiile.. tot nu ma lamuresc cum e mai bine sa fac.. Cred ca ma apropii de momentul in care trebuie sa-mi decid viitorul.. aman decizia asta de ani de zile deja.. si-mi ticaie ceasul
.. si sunt tot nemaritata si fara copii.. si a dracu sa fiu daca reusesc sa gasesc vreun motiv pentru care sa-mi schimb viata.. traiesc ca la 20 de ani.. si NU vreau sa devin o “lalea maro” …
.. si acum evident trebuie sa explic ce e aia o lalea maro.. ei bine.. stiti femeile de 35 – 50 de ani… cu par tuns scurt vopsit maro.. ale caror capete arata ca niste lalele?? Le stiti!! E plin de ele peste tot.. ele sunt cosmarul meu!! Imaginea femeii care a renuntat!! Gata.. e terminata.. s-a maritat si a trantit macar un plod rozator de orice inseamna resursa.. de aici in colo nimic nu mai conteaza.. cel putin nu cum arata sau ce traiesc ele.. mamicile triste..
(.. care ma fac sa plang si sa ma tem..Daca toata lumea ar avea instictele mele materne… am fi 6 milioane, nu miliarde.. caci nu reusesc sa inteleg de ce si-ar dori cineva copii.. eu nu am acum tot ce-mi doresc (si nu exista o limita la care sa nu mai vreau nimic
).. mi-e greu acum sa ma lupt cu timpul si gravitatia.. nu ma satur sa-mi petrec timpul pentru mine… de ce as vrea sa fac un plod .. nu am garantia ca va fi sanatos sau frumos si destept.. si m-as nenoroci sa ma pricopsesc cu unul bolnav sau urat sau prost.. ar trebui sa renunt la mai tot ce am si fac pentru mine.. ca sa aibe mucosul care oricum la 14 ani nu va sti cum sa rupa usa.. la 20 abia daca imi va mai raspunde la telefon.. pe la 30 o sa fiu buna numai sa-i cresc copiii (prost evident pentru ca voi fi prea batrana) .. si mai tarziu o sa fiu o povara care nu mai moare odata!!! Asta daca nu am si mai mare ghinion sa ma omoare pentru pensie sau sa plece in alta tara si adio.. deci? Cred ca oamenii isi spun prea des ca o sa fie bine.. si ingnora total statisticile.. In fine.. n-o sa ma lamuresc nici azi.. mai aman .. ma mai bucur nitel de libertate si fericire!! SUNT LIBERAAAA!
Foarte fericita sunt… am facut niste ardei umpluti suuuper buni si la NUMAI 131 calorii bucata!!
)… Ba mai mult.. am respectat si regulile alimentare Montignac.. Ei bine.. 10 ml ulei masline (83 cal) in care calim 100 grame ceara rosie rasa + usturoi ras (39 cal), + 670 g carne tocata vitel de lapte (697 cal), apoi am adaugat ierburi de-mi plac mie: oregano, cimbru, coriandru, chilli, delicat… am fiert cam o ora si jumatate… am adugat 388 g telina fiarta si taiata ff marunt (70 cal) si o cutie de rosii cirio (84 cal) si 50 ml coniac (120 cal).. am mai fiert jumatate de ora…
si mi-a iesit umplutura la 68 calorii/100 g. O jumatate de ardei avea ~100 g (31 cal) in care intra ~100 g carne..
la final am mai adaugat ementaler (100 g/12 ardei = 386/12 = 32 cal/ardei).. Deci
un ardei = 31 + 68 + 32 = 131 calorii!!
) Si o portie de 2 ardei + 1 iaurt cremoso = 362 calorii
Categories您所在位置: &
&nbsp&&nbsp&nbsp&&nbsp
离体培养红豆杉细胞次生代谢启动机制的分析.pdf133页
本文档一共被下载:
次 ,您可全文免费在线阅读后下载本文档。
文档加载中...广告还剩秒
需要金币:200 &&
你可能关注的文档:
··········
··········
华中理工大学博士学位论文 摘要 佳工豆杉细胞培养生产紫杉醇经过各国研究人员十几年的研究, 已经取得了很大的进展,但和其它植物细胞培养项目一样,也遇到 目的次生产物产量低下和产量不稳定的问题.利用诱导子来启动植
物次生代谢,从而提高目的次生代谢物产量的研究,近年来日益受
到关注,在红豆杉细胞培养生产紫杉醇方面也有一些有益的结果,
但诱导子的应用还存在一些问题,如缺乏有效的诱导子效果评价体
系;在诱导子一细胞这一系统中,对诱导子本身的效应研究报道较
多.而关于细胞状态对诱导效应的影响鲜有报道。 本论文从细胞状
态这一角度出发,建立了对诱导子敏感的抗性细胞,研究了生长周
期时相、分裂指数等状态指标与紫杉醇合成的关系;此外,还研究 了不同诱导子对红豆杉细胞次生代谢的影响,试图对诱导效果评价
体系作一补充,并借鉴刺激动物细胞产生抗体的方法,建立了一种
新的诱导方法,对这一诱导方法与前体、抑制剂的协同作用也进行 了初步探讨。/r本论文完成的工作具体包括以下几个方面: 1.用F 5真菌诱导子作筛选因子,采用正向多步筛选法获得了
抗性细胞Rc.该细胞株抗性基本稳定;在生长培养基中生长速度较
原型c4 2细胞快,对诱导子的耐受性更高。 2.研究了不同浓度的真菌诱导子、水杨酸、壳聚糖、茉莉酸 甲酯、脱落酸五种诱导子对红豆杉细胞次生代谢的调控作用,并对
几个次生代谢相关指标与紫杉醇合成的关系进行了初步探讨,结果
表明:当应用同一种诱导子时,用TTC法测定的细胞相对活力与生
物量之间有对应关系.五种诱导子都能提高POD、PAL活力和细胞 中H20:含量,但达到高峰的时间和持
正在加载中,请稍后...电气防护等级:CEI IP65/IP67是什么意思_百度知道
电气防护等级:CEI IP65/IP67是什么意思
IPXX等级:防尘等级 (第一个X表示)   0 :没有保护   1 :防止大的固体侵入   2 :防止中等大小的固体侵入   3 :防止小固体进入侵入   4 :防止物体大于 1mm 的固体进入   5 :防止有害的粉尘堆积   6 :完全防止粉尘进入   防水等级 (第二个X表示)   0 :没有保护   1 :水滴滴入到外壳无影响   2 :当外壳倾斜到 15 度时,水滴滴入到外壳无影响   3 :水或雨水从 60 度角落到外壳上无影响   4 :液体由任何方向泼到外壳没有伤害影响   5 :用水冲洗无任何伤害   6 :可用于船舱内的环境   7 :可于短时间内耐浸水( 1m )   8 :于一定压力下长时间浸水   例:有秤或显示仪表标示为IP65,表示产品可以 完全防止粉尘进入及可用水冲洗无任何伤害。
其他类似问题
为您推荐:
放置于一个潜水箱中;IPX5:短时间浸水,浸入规定压力的水中经规定的时间后外壳浸水量不至于达到有害程度,属尘密,放置沙尘箱中.5L&#47:IP6X,向外壳各方向喷水无影响;IPX7,不能有灰尘进入判定为符合标准要求:喷水;min:产品需抽负压;IP67,开盖检查,属尘密:产品需抽负压,放置沙尘箱中:IP6X,不能有灰尘进入判定为符合标准要求,试验时间3min,开盖检查,水流量12IP65,试验时间为30min,一般深度1米
IEC全称(INTERNATIONAL ELECTROTECHNICAL COMMISSION)国际电工技术委员会IP全称(INGRESS PROTECTION)防护等级系统第一个数字代表防尘——6表示完全防止外物及灰尘侵入,第二个数字代表防水——7表示防止浸水时水的侵入
I防雨 P防尘 等级。
ip65的相关知识
等待您来回答
下载知道APP
随时随地咨询
出门在外也不愁}

我要回帖

更多关于 是什么意思 的文章

更多推荐

版权声明:文章内容来源于网络,版权归原作者所有,如有侵权请点击这里与我们联系,我们将及时删除。

点击添加站长微信